Dryckesstop 1700-tal Norge

Dryckesstop 1700-tal Norge
Dryckesstop 1700-tal Norge
Dryckesstop 1700-tal Norge
Dryckesstop 1700-tal Norge
Dryckesstop 1700-tal Norge
Dryckesstop 1700-tal Norge
Dryckesstop 1700-tal Norge
Dryckesstop 1700-tal Norge

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DRYCKESSTOP, Norge, daterat 1750, masurbjörk, locket med skuren dekor av heraldiskt lejon i relief, skuren dekor, höjd 22 cm
PROVENIENS: Överintendent John Böttiger

Skador, löst handtag, lagningar

192641

2013-06-25