Waldemar Lorentzon oljemålning
2013-06-22
192480
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LORENTZON, Waldemar (1899-1984): "I altea", signerad Lorentz, à tergo betitlad och signerad Waldemar Lorentzon, olja på pannå, 22x12 cm
PROVENIENS: Galleri Värend, Växjö