Lennart Rodhe blandteknik
2013-06-20
192069
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RODHE, Lennart (1916-2005): "Blommor till Edna", monogramsignerad, blandteknik på papper, 39x27,5 cm, oramad,
PROVENIENS: Textilkonstnären Edna Martin (1908-2003)
Hål efter häftstift, hörnslitage