Carl Eldh skulptur
2013-06-19
192057
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ELDH, Carl (1873-1954): Bagarmästare Gustav Wiberg, signerad och daterad -49, brons, höjd 53 cm
Förgylld träsockel i form av kolonn medföljer, höjd 121, 29x36 cm
Träsockel med skador