Matskedar silver
2013-06-20
192011
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MATSKEDAR, 7 st., silver, bl a Lampa, Zethelius, Stockholm, 1800-tal, en stämplad Ekholm, Stockholm 1795, vikt ca 400 g
Skador, slitage