Lennart Rodhe blandteknik
2013-06-20
191970
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RODHE, Lennart (1916-2005): "Blommor till Edna", monogramsignerad, blandteknik på papper, 38,5x28 cm, oramad
PROVENIENS: Textilkonstnären Edna Martin (1908-2003)
Smärre hörnskador