Collier 18 k guld emalj
2013-06-17
191436
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
COLLIER, 18 k guld, koboltblå emalj med dekor av orientpärlor, rosettform med 2 hängande kläppar, 1800-talets andra hälft, längd 38,5 cm
Skador, emaljskador