Chiffonjé empire
2013-06-14
191073
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
CHIFFONJÉ, 1800-talets första hälft, empire, troligen Finland, ådringsmålad, höjd 157, 139x58 cm
Proveniens:Familjen von Troil Helsingfors
Omfattande skador, nyckel saknas