Behållare brons
2013-06-12
190653
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BEHÅLLARE, brons, 18/1900-tal, möjligen resekärl för kryddor, 6 fack som försluts med skurv i form av fågel med hänkel, på 6 fötter i form av fåglar, höjd 13 cm
Slitage, repor