Vaser Stig Lindberg Carl Harry Stålhane
2013-06-11
190465
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VASER, 2 st, glaserat stengods, Stig Lindberg med Gustavsberg studiohanden samt Carl Harry Stålhane för Rörstrand, höjd 10-18 cm
Proveniens: Konstkritikern Stig Johansson
Stålhane med smärre mynningsnagg