Lindorm Liljefors oljemålning
2013-06-08
190104
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LILJEFORS, Lindorm (1909-1985): "Fältharestudie", signerad Lindorm L -69, olja på pannå, 22x37 cm
Utställd: Natuhistoriska muséet, Göteborg, -75, Riksmuséet 1969,