Kalle Hedberg oljemålning
2013-06-10
190035
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HEDBERG, Kalle (1894-1959): "Skiss Lappland", signerad på etikett a tergo Kalle Hedberg, olja på pannå, 29x19 cm
Proveniens: Konstkritikern Stig Johansson
Ytskador