Soppslevar silver
2013-06-07
189921
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SOPPSLEVAR, 2 st., silver, Eric Söderholm, Härnösand 1862 resp. Frans Holm, Vadstena 1856, svarvade träskaft, längd 45 och 41 cm
Bucklor, en benknopp saknas, soppslev av Söderholm med omfattande skador och bristningar på kupan