Skål Kina
2013-06-06
189743
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, troligen 1800-tal, Kangxis märke, dekor i underglasyrblått av palatsbyggnader, diameter 26 cm
Nagg, hårspricka.