Urnor Kina
2013-06-04
189077
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 30 000 SEK |
GOLVURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom dekor i kantonstil med reserver innehållandes figurscener, dekorhänklar i form av förgyllda djur, konturerad mynning, höjd 112 cm
Smärre slitage