Kopp på fat Yongzheng 1723-35
2013-05-27
187843
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TEKOPP på fat, porslin, Kina, 1700-talets första hälft, delvis förgylld dekor i famille rose, motiv av blommor, koppens höjd 4, fatets diameter ca 11,5 cm
Fatet med obetydligt nagg