Bordspingla 1800-tal
2013-05-26
187620
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSPINGLA, silver, stämplat för oidentifierad mästare JFT Stockholm år 1886, vikt ca 120 g
Gravyr med krönt monogram, något stukat handtag, borrad för el