Glas Mary Gregory
Klubbat för:
1 600 SEK
2 000 SEK
ASK med lock, SKÅLAR, 2 st, VASER, 5 st, FAT, emaljmåleri på glas, "Mary Gregory", 1880-tal, troligen Böhmen, viktorianska motiv, svart glas, höjd 11,5-17 cm, skålarnas diameter 12,5-24 cm
Smärre enstaka nagg kan förekomma, guldet med nötningar
186843
2013-05-27