Pottskåp gustavianskt
2013-05-23
186806
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
POTTSKÅP, Louis XVI, omkring 1800, Italien, fanerat med valnöt, profilerad sarg, höjd 75, 49x38 cm
Sprickor, ytskador, senare kompletterat och renoverat, senare bakstycke