Ringar silver bergkristaller
2013-05-23
186673
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RING, silver, onyxplatta bekransad med markasiter, ringstorlek ca 19,5 mm, RING, silver, fasetterad bergkristall, Gussi, Malmö 1960-70-tal, ringstorlek ca 17 mm, RING, sterlingsilver,fasetterade bergkristaller, Peter von post, Stockholm 1970, ringskena öppen, storlek ca 17,5 mm
Enstaka markasit fattas, bergkristaller med smärre nagg