Vas Kina
2013-05-23
186636
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, hänklar i förgylld brons föreställande drakar, dekor i famille rose med motiv av blommor, höjd 26,5 cm
Senare monterad mynning och hänklar, smärre tillverkningsdefekter