Birgitta Liljebladh oljemålning
2013-05-22
186341
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LILJEBLADH, Birgitta (född 1924):"Landskap II" (Sädesfält), signerad Birgitta Liljebladh -56, olja på duk, 51x49 cm,
PROVENIENS: Konsthandlare Herman Igell, Stockholm,
UTSTÄLLD: Nordiska Konstförbundet, Svenska sektionen