Stolar Louis XVI-stil 1800-tal
2013-05-21
186254
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STOLAR, 2+2 st., 1800-tal, Louis XVI-stil, sits och rygg beklädda i rotting, skuren dekor varav 2 karmstolar, lösa plymåer medföljer
Proveniens: Hörningsholms barnkammare
Skador, lagningar, förstärkningar, senare bemålade