Dräktsamling från Sorunda socken Sörmland

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

DRÄKTSAMLING FRÅN SORUNDA SOCKEN, SÖRMLAND, 1800-och 1900-tal, mans- och kvinnoplagg, för detaljerad beskrivning se separat förteckning
PROVENIENS: Inga Ekbom, Sorunda socken, Sörmland

185963

2013-05-23