Curt Clemens oljemålning
2013-05-18
185780
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
CLEMENS, Curt (1911-1947): I skugga, signerad och daterad 1947, olja på pannå, 64 x49 cm
Literattur: Eugène Wretholm, Clemens 1948, gämför bild 135.
Smärre repor