Matskedar silver 17/1800-tal
2013-05-17
185771
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
MATSKEDAR, 7 st., silver, varav 5 st., 1700-tal, 2 st., 1800-talets början, bl a med fiolskaft, olika tillverkare och år, vikt ca 308 g
Slitage, delvis med inskriptioner, några bär spår av klistermärke