Rökelsehållare Kina
2013-05-15
185464
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RÖKELSEHÅLLARE, 1 par, porslin, Kina, troligen 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av drakar och fladdermöss, höjd 25-26 cm
Slitage, nedslipade, nagg, defekter