Tallrikar Qianlong 1735-96
2013-05-15
185459
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, rund form, dekor i underglasyrblått samt famille rose med motiv av blommor, diameter 23 cm
Slitage/rispor, smärre tillverkningsdefekter