Ljuskrona rokokokstil
2013-05-17
185414
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal, för 5 ljus, stomme i mässing, behängd med prismor, avslutad i fasetterat klot, total höjd ca 75 cm
Skadat prisma, bruksslitage