Tallrikar 1700-tal
2013-05-14
185359
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3+1 st., porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, järnrött och guld, diameter 22,5 cm
Den udda tallriken med lagningar, övriga med obetydliga brättes- och fotringsnagg