Ljuskrona oscariansk 1800-tal
2013-05-15
185253
| Klubbat belopp | 9 600 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, oscariansk, 12-armad, behängd med prismor, bronserad, elektrifierad, höjd ca 110 cm
Senare elektrifierad