Kakgafflar kaffeskedar silver
2013-05-14
184827
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
JOHAN G. KJAERLAND, kakgafflar, 13 st. och kaffeskedar, 7 st., sterlingsilver, förgyllda, Bergen 1900-talets början, vridet skaft avslutat i oval med polykrom plique-a-jouremalj, längd 14,5 respektive 10,5 cm, total vikt ca 260 g