Ask med lock Kangxi 1662-1722
2013-05-10
184626
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ASK med lock, porslin, Kina, omkring 1700, dekor i underglasyrblått och emaljfärger, motiv av fenixfåglar och blommor, höjd 10 cm
Lagningar, nagg