Litografier från 1800-talet
2013-05-10
184444
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
PLANSCHER, 42 lösa planscher av Anckarsvärd i vinröd klotmapp. Flertalet ur Anckarsvärd, Sweriges märkwärdigaste ruiner lithografierade. 1828-(30).
Skador, defekter och fläckar