Tekanna Koppar Kina
2013-05-18
184296
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TEKANNA, KOPPAR, 9 st, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, kannans höjd 11 cm, koppar med varierande mått
Kannans lock saknas, samtliga koppar med skador, 4 med smärre nagg, 1 med spricka, 4 med nagg och 1 med nagg och lagning