Ljuskrona
2013-05-07
184074
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, stomme i mässing med delvis genombruten dekor, behängd med prismor, 6 ljuspipor samt insida med monterat elektriskt ljus, höjd ca 102 cm
Slitage, prismor saknas, lösa prismor medföljer