Ingefärskruka porslin Kina
2013-05-02
183247
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
INGEFÄRSKRUKA, porslin, Kina, 1700-tal, dekor av s.k. lange lise i underglasyrblått, höjd 13 cm, senare lock och sockel i trä medföljer
Mynningen med lagning