Tavlett 1800-talets första hälft
2013-04-30
182802
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TAVLETT, Sverige, 1800-talets första hälft, svarvad dekor, bemålad, höjd 47,5, 53,5x23,5
PROVENIENS: Inköpt i Lövdalen, Gryt, Östergötland