Skålar Kina
2013-04-28
182413
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLAR med lock, 1 par, SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av land annat blommor, höjd 7-10 cm
Obetydligt nagg, smärre tillverkningsdefekter