Bägare i silver
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BÄGARE, silver, Erik Ernander, Uppsala 1795, svisselerad rocaille- och girlanddekor, upptill med stämplad dekor, invändigt med förgyllning, botten med infällt mynt Gustavius III, 2/3 riksdaler 1779, höjd 23 cm, vikt ca 498 g
182391
2013-05-03