Flintlåsgevär
2013-04-25
181912
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-tal, helstock i björk, längd 127 cm
Korrosion, kolvbräcka, skador och lagningar