Fat Kina Qianlong
2013-04-26
181794
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KAROTTUNDERDEL/FAT, porslin, Kina, 1700-tal, konturerad oktagonal form, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap med figurer, längd ca 41 cm
Locket saknas, slitage, glasyrnagg