Bord 1800-talets slut
2013-04-28
181714
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
BORD, nyrokoko/nygotik, 1800-talets slut, fanerad i valnöt, oval skiva, rik skuren dekor, tredelad pelarfot, höjd 72, 118x74 cm
Proveniens: Edeby Herrgård Södermanland
Skiva med ytslitage, möjligen gifta delar