Etui elfenben 1800-tal
2013-04-23
181377
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ETUI, elfenben och silver, 1800-tal, sannolikt Tyskland, kolonnformat, infattade fasetterade röda stenar, krönt av stegrande häst, delvis förgyllt, höjd ca 25 cm
Sprickor, lagningar, slitage, stenar saknas