Dosor i silver
2013-04-22
181037
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
DOSOR, 2 st., silver, Sverige 1800-talets första del, spetsoval, otydliga stämplar, längd 8,5-9,5 cm, total vikt ca 80 g
Brukslitage