James Brown bokverk
2013-04-27
180675
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BROWN, James (USA, född 1951): The Passion, bokverk med lös originalgouache på guldpapper samt 40 laserscannade akvareller, utgiven i samband med James Browns utställning på Anders Tornberg gallery, Lund, nov/dec 1991, blyertssignerad James Brown, numrerad 36/100, utgiven av AB Propexus, Lund, linneband, skyddskassett i papp, bladmått 51x33 cm