Slaglåspistoler
2013-04-25
180413
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 19 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, belgiska, 1810-tal, ändrade från flintlås, oktagonala nålräfflade pipor med damaskering och ägarsignatur i guld: G:A:Rappe, Liège-stämplade, empire-stockar i valnöt med nätskuren kolv, graverade och förgyllda stålbeslag, längd 34 cm