Siri Derkert blandteknik samt litografi
2013-04-17
179829
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
DERKERT, Siri (1888-1973): (2 st) Förlaga till "Ungdomen kommer, nytt samhälle, ny kultur", signerad Siri Derkert, blandteknik/förlaga till litografi, 50x65 cm, monterad på spånskiva samt litografi, osignerad (signerad i trycket) 51x65 cm
Skador, veck