Astri Bergman-Taube
2013-04-17
179823
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BERGMAN TAUBE, Astri (1898-1980): Mappar (2 st): "Sjösala ängar", signerade och numrerade 2/225, 6 st serigrafier, bladstorlek 47,5x63 cm vardera, texter av Evert Taube samt "Vår-Vinter på Sjösala", signerade och numrerade 18/210, 6 st serigrafier, bladstorlek 47,5x63 cm
Gulnader, smärre hanteringsveck