Supkalkar bägare tumlare i silver
2013-04-12
179555
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SUPKALKAR, 2 st., Tobias Kåhre, Halmstad 1845 resp. Johan Pihlberg, Stockholm 1800-talets början, svisselerad dekor, BÄGARE, Sven Nyberg, Varberg 1794, höjd 8,5 cm, TUMLARE, Tobias Kåhre, Halmstad 1852, silver, total vikt ca 121 g
Skador och lagningar